Pozitívan hat az egészségünkre, ha egy kerti medence is van az udvarban

Már javában tombol a nyár, sokan pedig a kellemes nyári napokat a saját kerti medencéjük mellett pihenve töltik. Ám valószínűleg bele sem gondolnak abban, hogy nemcsak jó szórakozás a medence, de az egészségükért is sokat tesznek így.

Amikor valaki medenceépítésben gondolkodni, a legtöbb esetben nem ezért akar medencét a kertjébe, hogy az egészségi állapotán javítson, bár ilyen esetek is vannak. A legtöbben azonban elsősorban azért választják a medencét, mert szeretnék a nyári napokat kellemesebbé tenni, esetleg a család tagjainak, különösen a gyerekeknek elfoglaltságot és szórakozási lehetőséget nyújtani a melegebb időszakban.

Bele sem gondolnak, hogy azzal, hogy a medencében, illetve mellette töltik a nyári napok tetemes részét, azzal nagyon sokat tesznek az egészségük megőrzéséért. De mit is jelent ez? Hogyan hat az egészségi állapotunkra az, hogy sokat pancsolunk vagy napozunk?

A kerti medence és az egészségmegőrzés kapcsolata

Mit is csinálunk egy kerti medencében általában? Pancsolunk, úszunk, ugrálunk, egy felfújható matracon ringatózunk, közben élvezzük a napsütést és a hűsítő habokat. Az úszás jótékony hatásait sokáig sorolhatnánk, de már a pancsolással is sokat teszünk szervezetünkért, hiszen mozgunk közben, nem csak a monitor vagy a tévéképernyő előtt ülünk.

Vannak persze, akik tudatosan használják a medencét a rendszeres sportolásra, úsznak, vízi aerobikoznak, tornáznak a vízben, mások csak élvezik a pancsolást. Természetesen ebben az esetben érdemes odafigyelni a megfelelő karbantartásra, fóliázásra, fedésre egyaránt.

De nemcsak a víz jótékony hatásait élvezzük ki ilyenkor, hanem a napfényét is. Sokan nem is tudják, hogy a D-vitamin rendkívül fontos a szervezetünk szempontjából, és a legtöbben nem jutnak belőle megfelelő mennyiséghez.

A termelődéséhez ugyanis napfényre van szükség, és ha csak bent bujkálunk a lakásban, akkor a meleg elől, akkor a D-vitamin mennyisége sem lesz megfelelő a szervezetünkben. A medencézéssel akaratlanul is sokkal több időt töltünk a napon és a friss levegőn, ez pedig a D-vitamin termelésére is pozitívan hat majd.

Kukkants bele a következő hírekbe is..

Hozzászólás írása